Střechy odolné proti přehřátí

 

Ploché střechy odolné proti přehřátí

Střechy odolné proti přehřátí jsou v dnešní době stále důležitější. Snižují energetickou náročnost budov. Neabsorbují tolik tepla jako tmavé střešní materiály, čímž snižují spotřebu energie ze vzduchotechnických jednotek a dále snižují tepelné namáhání střešního systému.

Střecha se světlým povrchem účinně odráží sluneční světlo a udržuje svůj povrch chladný tím, že zpětně vyzařuje sluneční teplo zpět do svého okolí. Teplota střechy zůstává nižší, proto se snižuje množství tepla odváděného do budovy pod ní, do interiéru.

 

Střešní systém EverGuard

BMI doporučuje pro řešení přehřívání ploché střechy systém EverGuard. Mezi výhody tohoto střešního systému patří zejména odolná a spolehlivá hydroizolace na bázi TPO fólie a nabídka kompletního příslušenství. Fólie EverGuard představuje řešení pro trvale udržitelnou výstavbu, jelikož eliminuje používání změkčovadel a halogenů. Díky vynikajícím parametrům tepelných izolací a její světlé barvy přispívá ke snižování energetické náročnosti budovy a k ochlazování budovy.

 

Výhody ploché střechy odolné proti přehřátí

V portfoliu produktů BMI lze nalézt i asfaltové pásy, které mají efekt ochlazování, např. vrchní pás Eco-Activ s bílým posypem z portfolia BMI Icopal či vrchní pás Vedatop Duo s dolomitově šedým posypem z portfolia BMI Vedag.