Monarfin – TPO hydroizolační systémy pro všechny střechy

Součástí nabídky Icopal Group jsou rovněž  foliové střešní hydroizolační systémy.

Žádný jiný výrobce nemá dlouhodobější zkušenosti s výrobou hydroizolačních střešních pásů na bázi plastů s nosnými vložkami. Prvním oboustranně nanášeným vyztuženým pásem s polyesterovou nosnou vložkou v Evropě byl již v roce 1969 pás BesoTec 400/D PVC.

Dnes je výrobní závod Icopal Synthetic Membranes s výrobními linkami v Gorile /Holandsko/ a Štúrovo /Slovensko/ součástí koncernu Icopal. Nezávisle na akviziční činnosti koncernu došlo již dříve k rozhodnutí zavést vlastní výrobu střešních fólií na bázi PVC. Výsledkem připravené investiční akce je nejmodernější výrobní zařízení na výrobu fólií na bázi PVC a TPO, které  je k dispozici ve Štúrovu / Slovensko / a další vlastní výrobní linka ve Wachtersbachu / Německo /.

Rozhodující kritéria

Globalizace světové ekonomiky i stavebnictví je pro Icopal Group velkou výzvou k dalšímu rozvoji produktů, systémů a služeb.
Za prvořadý úkol je považováno nabídnout  co nejkomplexnější a nejspolehlivější hydroizolační systémy odolávající času.
Životnost a spolehlivost jsou rozhodující kritéria pro všechny systémy Icopal Group.

Icopal Group pokračuje v investicích do vývoje a výroby jednovrstvých syntetických hydroizolačních fólií se zaměřením na TPO fólie pod značkou Monarfin. Fólie Monarfin jsou vyráběny z flexibilních polyolefinů a kombinují vynikající fyzikální vlastnosti produktu s vysokou kvalitou a výbornou zpracovatelností.

Hydroizolační folie MONARFIN – základní prvek střešního systému

Vysoce kvalitní hydroizolační systémy na bázi TPO jsou navrženy tak, aby vyhověly současným požadavkům.

Fólie Monarfin je tvořena výztužnou vložkou umístěnou mezi dvěma vrstvami flexibilního polyolefinu. Tyto fólie mají vynikající mechanické vlastnosti při zachování široké škály použití. Fólie Monarfin jsou určeny zejména pro ploché střechy, obloukové střechy či střechy s nízkým sklonem.  Pokročilá technologie polymerizace kombinuje dlouhou životnost materiálu, příznivé vlastnosti polyolefinu a vynikající svařitelnost fólií.  Fólie Monarfin jsou kompatibilní s širokou škálou materiálů, mají velice dobrou chemickou odolnost a mohou poskytovat ideální volbu pro nové střechy i rekonstrukce stávajících střech. Stabilizace fólií může být zajištěna mechanickým kotvením, lepením nebo volnou pokládkou se zajištěním polohy přitížením. Vlastnosti fólií z hlediska požární bezpečnosti byly testovány podle místních předpisů.

Fólie Monarfin jsou mimořádně odolné proti povětrnostním vlivům a všem teplotním extrémům. Fólie Monarfin jsou odolné vůči UV záření a zůstávají vizuálně prakticky beze změny po celou dobu své životnosti. Testováním zrychleného stárnutí na fóliích Monarfin byla ověřena očekávaná životnost větší než 20 let.

Icopal Group má desítky let zkušeností s výrobou střešních fólií na bázi TPO. Střechy, na které byly aplikovány fólie Monarfin (například střecha v Goirle z roku 1998), vypadají jako nové i dnes. 

Hydroizolační systém MONARFIN - trvanlivé fóliové hydroizolační systémy na bázi TPO

 • optimální poměr kvality a ceny hydroizolačního systému MONARFIN
 • snadná realizace ve všech ročních obdobích
 • spolehlivé provedení zkušenými realizačními firmami
 • komplexní sortiment vhodného příslušenství
 • jednoduchá montáž a snadná svařitelnost i po mnohaletém užívání izolací
 • bezúdržbová technologie a dlouhá životnost dlouhodobě ověřená v praxi

Produktový manažer  plastových folií
Ing.Michal Milták

mobil: +420 602 502 191
e-mail: czmmi@icopal.com

Seznam sortimentu včetně příslušenství:

MONARFIN® FM
MONARFIN® G
MONARFIN® GF
MONARFIN® D
MONARFIN® W

  Novinky

  POZVÁNKA NA PRAKTICKÁ ŠKOLENÍ POKRÝVAČSKÝCH A IZOLATÉRSKÝCH FIREM 2019

  Číst více
  Tento web používá cookies v souladu s našimi Zásadami ochrany osobních údajů. Prohlížením webu s použitím cookies souhlasíte