Inovace

Asfaltové pásy vyráběné na výrobních linkách skupiny Icopal se řadí mezi špičkové produkty pro vodorovné i šikmé střechy a spodní stavby. Icopal neustále pracuje na vývoji produktů pro zajištění maximální kvality výroby a inovaci produktů pro spolehlivé a snadné zabudování do skladeb střech. Mezi inovace patří například mikroventilační THERM systém, profilace spodního povrchu SPEED PROFILE, příčný spoj vrchních pásů bez posypu END LAP, bezpečný spoj Icopal či speciální keramický posyp NOXITE, který umožňuje odstraňovat škodlivé sloučeniny NOX z ovzduší.

SPEED PROFILE
Spodní povrch pásů je opatřen profilací, která umožňuje izolatérovi kontrolu správného natavování asfaltového pásu tak, aby nedocházelo k přepalování pásu. Ochranná fólie je k pásu připojena pouze ve vrcholech profilace, proto dochází k rychlejšímu spálení fólie. Profilace SPEED PROFILE zajišťuje rychlejší pokládku a zároveň zaručuje úsporu plynu.

THERM systém
Mikroventilační pásy s THERM systémem zajišťují rozložení přetlaku vodní páry ve střešním plášti. Pod hydroizolační vrstvou s mikroventilačním systémem kanálků je vytvořen expanzní prostor. Pásy s THERM pruhy se pokládají pomocí termické aktivace, čímž je zajištěno rychlé a jisté natavení k podkladu. THERM pruhy a vrstva SYNTANu minimalizují možnost poškození mikroventilačního systému a chrání nosnou vložku před poškozením plamenem.

Bezpečný spoj Icopal
Podélné spoje pásů jsou v šířce 2 cm ze samolepicího asfaltu a jsou kryté snímatelnou fólií. Bezpeční spoj Icopal chrání podkladní konstrukci (dřevěné bednění) před ožehnutím plamenem při protavování spojů. Tento spoj mají například pásy SICOTEC.

Icopal End Lap
Asfaltové pásy opatřené systémem End Lap mají z výroby příčný spoj bez posypu. Příčný spoj je krytý separační spalnou fólií jako u podélných spojů. Icopal End Lap zajišťuje bezpečné a rychlé provedení příčného spoje bez nutnosti zapuštění hrubozrnného posypu jak je tomu zvykem u standardních produktů.

NOXITE
Asfaltové pásy ECO-ACTIV zajišťují likvidaci škodlivých sloučenin oxidů dusíku z ovzduší. Díky přísadě oxidu titaničitého (TiO2) obsažené v posypu z keramického granulátu rozkládají škodlivé sloučeniny oxidů dusíku na neškodnou tuhou bázi.

T-CUT
Seříznutí rohů již z výroby zajišťuje lepší přilnutí okraje v místě spoje. Velkou výhodou je také časová úspora

Více informací o inovacích naleznete u jednotlivých systémů:
     SPEED PROFILE
     Systém THERM a SYNTAN

    Tento web používá cookies v souladu s našimi Zásadami ochrany osobních údajů. Prohlížením webu s použitím cookies souhlasíte