Historie

Počátky koncernu Icopal Group sahají do konce devatenáctého století, kdy byl v Dánsku otevřen výrobní závod na výrobu asfaltových výrobků a asfaltových střešních krytin.

Výroba asfaltových vodotěsných izolací se postupně rozšířila do výrobních závodů Icopal ve Švédsku, v Norsku, v Německu a do dalších států.

V posledních dvaceti letech došlo k výraznému nárůstu členů ve skupině Icopal. V současné době má koncern Icopal více jak čtyři tisíce zaměstnanců, desítky výrobních závodů a obchodní zastoupení ve více jak sedmdesáti zemích světa.

Zavedení výroby ropného asfaltu modifikovaného styren-butadien-styrénem (SBS), ke kterému došlo ve výrobním závodu Siplast ve Francii, bylo nepochybně největším průlomem v celém oboru izolací. Od té doby se ve světě začal v oboru izolací staveb stále častěji používat pojem elastomerový nebo SBS modifikovaný bitumen.

V historii jednotlivých výrobních závodů skupiny Icopal můžeme nalézt velké množství technických inovací u izolačních výrobků a u různých materiálů pro stavby. Zlepšování technických parametrů hydroizolací a dalších stavebních výrobků bylo vždy prováděno na základě dlouhodobého výzkumu výrobních i aplikačních technologií, a také na základě zkušeností při dohledu nad realizacemi izolačních materiálů u střešních plášťů, izolací spodních staveb a mostů.

V nedávné době se koncern Icopal Group stal součástí nadnárodní skupiny GAF - více informací naleznete na stránkách www.gaf.com

    Tento web používá cookies v souladu s našimi Zásadami ochrany osobních údajů. Prohlížením webu s použitím cookies souhlasíte