Podkladní vrstva z betonu

Stejně tak, jak se liší požadavky kladené na ploché střechy, liší se také požadavky na bezpečnost a živostnost hydroizolačních systémů. Poklady na bázi monolitického betonu se vyznačují tím, že se jedná o tuhé konstrukce s relativně malým průhybem (deformacemi).

Speciálně pro tento druh podkladu doporučujeme používat následující řešení. V závislosti na požadavcích existují různé způsoby řešení střešního pláště.

Klasický systém

V tomto řešení je vrchní pás plnoplošně nataven na podkladní pás. Pro pokládku se používá plamene PB hořáku, při pokládce se mírným tlakem na asfaltový pás dosáhne plného spojení vrchního pásu s podkladním pásem. Jedná se o klasický, mnoha lety ověřený způsob provádění hydroizolační vrstvy zajišťující bezpečnou a dlouhodobě spolehlivou funkci.

Plochá střecha s klasickým systémem

Systém Turbo

Jedná se o novou metodu pokládky asfaltových pásů. Používají se samolepící pásy, které se po tepelné aktivaci pokládají lepením. Tato metoda je podstatně rychlejší, efektivnější, racionálnější a hydroizolačně bezpečnější. Vrchní pás se za pomoci minimálního tepla plnoplošně spojuje s podkladním pásem.


Plochá střecha se systémem Turbo

test-img-systemova-reseni

  Novinky

  Pozvánka na odborný seminář Ploché střechy – revize normy ČSN 73 1901, postup při návrhu oprav střech

  Číst více

  Oznámení o zvýšení prodejních cen vybraných produktů od 5.2.2021

  Číst více

  Pozvánka na praktická školení pokrývačů a izolatérů 2021

  Číst více

  Oznámení o dostupnosti modifikovaných asfaltových pásů vyrobených na nové zmodernizované výrobní lince v závodě Litvínov

  Číst více
  Tento web používá cookies v souladu s našimi Zásadami ochrany osobních údajů. Prohlížením webu s použitím cookies souhlasíte