vedag

Vedag

O společnosti


Kompetence a poslání

Značka VEDAG® reprezentuje široký sortiment SBS modifikovaných asfaltových pásů nejvyšší i střední kvality, standardních pásů, asfaltových penetrací, produktů na ochranu staveb a mnoho dalších speciálních produktů na bázi asfaltu.

VEDAG® disponuje velkým potenciálem v oblasti vývoje speciálních produktů a systémů pro všechny druhy hydroizolací. Především se zaměřuje ve vývoji na snadné zpracování materiálu a hygienu práce.

Strategické zaměření

I v budoucnu se značka VEDAG® bude koncentrovat především na rozšíření podílu prodeje značkových výrobků a kompletních hydroizolačních systémových řešení VEDAG®.
Společnost se prioritně cíleně orientuje na další segmenty trhu hydroizolací, jakým jsou např. vegetační střechy, šikmé střechy, průmyslové střechy či pojízdné střechy určené k parkování.Historie

Roku 1846 začal Carl Friedrich Weber v Lipsku s výrobou impregnované lepenky na přebaly knih a položil tím základ dnešní firmy VEDAG®.

Roku 1927 Vereingte Dachpappen AG se sídlem v Berlíně slučuje několik nových závodů, především na východě Německa.

Roku 1935 přijme Chemiekonzern Rütgerswerke AG spojení s Vereinigte Dachpappen AG, tímto se stává největším výrobcem asfaltových hydroizolačních střešních pásů v Německu

V 50. a 60. letech se profiluje podnik vývojem kompletních střešních systémů. Roku 1994/1995 vzniká RHI Konzern a potom jako VEDAG® Dachsysteme GmbH & Co KG expanduje na východoevropské trhy v České republice a Polsku.

V roce 1994 je založen VEDAG-ČR, spol. s r. o. a po třech letech je založena pobočka i na Slovensku (1997 - VEDAG Slovensko, s. r. o.).

V březnu 2001 došlo ke změně vlastnických vztahů. VEDAG již není součástí nadnárodního koncernu RHI a přešel do vlastnictví skupiny majitelů v čele s generálním ředitelem Mgr. Georgem Khevenhüllerem, který zakládá novou skupinu samostatného podniku Vedag-Villas hydroizolace.

V červenci 2003 převzala firma VEDAG-ČR spol. s r. o. výrobu asfaltových hydroizolačních pásů od akciové společnosti Chemopetrol-BM Litvínov. K tomu VEDAG-ČR, spol. s r. o. odkoupil veškerý movitý i nemovitý majetek dosavadního výrobce asfaltových pásů.

Cílem této akvizice bylo rozšíření výrobního sortimentu pro dodávky do České republiky, na Slovensko a do Polska a Německa. Tím se stal VEDAG na těchto trzích dodavatelem kompletního sortimentu v oblasti asfaltových hydroizolačních pásů a významným partnerem pro obchodní a realizační firmy.

V roce 2007 se Vedag po schválení antimonopolního úřadu stává součástí skupiny Icopal. Zařazením do skupiny Icopal se výrazně posílila mezinárodní pozice. Podnik zůstane i nadále samostatnou značkou. Prodej je milníkem v novém uspořádání evropského trhu hydroizolací.

  Novinky

  Pozvánka na odborný seminář Ploché střechy – revize normy ČSN 73 1901, postup při návrhu oprav střech

  Číst více

  Oznámení o zvýšení prodejních cen vybraných produktů od 5.2.2021

  Číst více

  Pozvánka na praktická školení pokrývačů a izolatérů 2021

  Číst více

  Oznámení o dostupnosti modifikovaných asfaltových pásů vyrobených na nové zmodernizované výrobní lince v závodě Litvínov

  Číst více
  Tento web používá cookies v souladu s našimi Zásadami ochrany osobních údajů. Prohlížením webu s použitím cookies souhlasíte